Proč nesmím na GameTeamu prodávat hry a podobné věci?

No jednoduše proto, abychom vás – hráče ochránili.

 

Politika GT – Ve hře můžeš prodávat itemy, bloky, pozemky, členství v admin týmu na svém HS a ostatní běžné herní položky za herní měny používané na GT, jako jsou Tokeny, úlomky klíčů, Kredity, herní dolary, itemy, bloky, …. Tyto položky jsme téměř vždy schopni dohledat a případného podvodníka sami potrestat.
Nepokoušej se ale na GT prodávat nic za reálné peníze, SMS, PSC atd.. a nepokoušej se nabízet věci, jako jsou originální minecraft, členství v admin týmu na jiném serveru, herní účet, ať již na GT nebo jiný server. V takovém případě nám nezbývá než takový účet zabanovat a případný pokus o podvod předat k řešení orgánům činným v trestném řízení.

 

Pravidla GT zakazují hráčům prodávat  cokoliv, co není vedením GT schváleno.
Toto omezení má velmi dobrý důvod a je zaměřeno na vaši ochranu. Zaznamenali jsme několik pokusů o podvodný prodej například originálníjo minecraftu s tím, že měl kupující zaplatit odesláním pěti SMS, přičemž ho jedna bude stát 3,- Kč, celkem tedy 15,- Kč. To, že za každou SMS kupující ve skutečnosti zaplatí 99,- Kč a to, že zaslané údaje k originálce nefungují, kupující zjistí až po zaplacení a v tu dobu již prodávající na vaši zpráva neodpovídá, nebo se již odpojil.

 

Zaznamenali jsme případ, kdy bylo takto z hráče vylákáno 2 000,- Kč, a to způsobem, který připomínal chování mafie při vybírání výpalného. Prodejce byl díky logování téměř veškerých aktivit na GT dohledán a po podání trestního oznámení i identifikovám policií ČR a následně mu bylo sděleno obvinění z podvodu. Nicméně vrácení finančních prostředků bude trvat ještě měsíce po spáchání trestného činu.

 

Prodávající se mylně domnívají, že pokud nezpůsobí škodu převyšující 5 000,- Kč, tak se jim nemůže nic stát, protože se nejedná o trestný čin. V tom se ale obrovsky pletou, protože se povahou svého jednání dopustili podvodu.

 

§ 209 Podvod
(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu …

 

Neprodávejte tedy na GT nic, co by mohlo být v rozporu s politikou GT, a nekupujte nic podezřelého. Pamatujte, že v životě není nic zadarmo a pokud vám někdo nabízí podezřele výhodnou nabídku, končívá to pláčem.

 

Divi WordPress Theme